Повчинська ЗОШ І-ІІІ
Вівторок, 18.06.2019, 08:17Вітаю Вас Гість | RSS
[ Головна ] [ Яку роль грає суспільство у житті людини? - Форум ] [ Реєстрація ] [ Вхід ]
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: seroga27, NoNameska  
Форум » Ми і наже життя » Суспільство і людина » Яку роль грає суспільство у житті людини?
Яку роль грає суспільство у житті людини?
NoNameskaДата: Понеділок, 22.04.2013, 22:21 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Адміністратори
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Статус: Offline
Яку роль грає суспільство у житті людини?
 
InkognitoДата: Вівторок, 23.04.2013, 15:50 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Користувачі
Повідомлень: 9
Репутація: 0
Статус: Offline
Навряд чи хтось сперечатиметься, що суспільство відіграє величезну роль у житті кожного з нас. Отже, спробуємо розібратися, яку саме.
1. Суспільство визначає світогляд людини. Як ми вчимося ставитися до зовнішнього світу і свого місця в ньому? З самого дитинства ми вбираємо уявлення й поняття про це від свого оточення -  батьків, вчителів, інших людей, вихованих суспільством, з книг, газет і журналів, що обслуговують інтереси суспільства, з власного досвіду тих чи інших суспільних відносин, в яких ми постійно перебуваємо.
Різні типи суспільства формують у людей різні світогляди, ґрунтуючись на специфіці культури, економічних відносин, державного устрою, релігії, традицій і звичаїв, закріплених у них. Суспільство формує цінності людини і дає можливість для задоволення її потреб.Товариство орієнтує людину на те, що вона повинна хотіти та до чого прагнути в рамках суспільного ладу. Потреби людини широко варіюються від фізіологічних (їжа, сон) до особистісних (самовираження, престиж, творчість, визнання).Під впливом культури, громадської думки, виховання й особистих психологічних особливостей людина розставляє пріоритети в житті. Вона ставить перед собою цілі і за допомогою певних дій переміщається по ієрархії соціальних статусів. Це можна вважати розвитком людини - або сходженням, або деградацією - залежно від того, наскільки вона задоволений результатами цього розвитку і наскільки вони корисні для суспільства в цілому.Суспільство контролює поведінку людини з допомогою суспільних норм і моралі, а також за допомогою державних органів контролю. Суспільство завжди консервативно і прагне зберегти свою стабільність. Тому воно захищає тих, чия поведінка відповідає встановленим нормам і карає їх порушників. Таким чином, кожен член суспільства має права і обов'язки перед іншими.Наприклад, ми можемо розраховувати на те, що наш будинок буде недоторканний, але й самі ми будемо покарані, якщо вторгнемося на чиюсь територію. Таким чином суспільство забезпечує взаємну відповідальність своїх членів за будь-які їхні дії.Суспільство обмежує будь-які «неугодні» прояви, які загрожують його стабільності. Природно, це не дозволяє людині повною мірою виявити свою волю і свободу, позбавляє її повної індивідуальності.Суспільство змушує нас йти до школи, вступати до інституту, заводити сім'ю, йти працювати для отримання тих благ, які дає в обмін на слухняність. Це певні гарантії та захищеність - гроші, можливість продовжити рід, отримати медичну допомогу, пенсію, визнання.В умовах, коли людина сама не може забезпечити собі ці блага самостійно, оскільки володіє обмеженими ресурсами і знаннями, взаємодія з іншими членами суспільства просто необхідна. У кожного з нас вузька спеціалізація, тому економіст йде лікувати зуби до дантиста, а дантист наймає адвоката, щоб той захищав його в суді у справі про надання неякісних послуг... Усі ми пов'язані!
 
Форум » Ми і наже життя » Суспільство і людина » Яку роль грає суспільство у житті людини?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2019      Безкоштовний хостинг uCozЯндекс.Метрика